21 april 2017
Terug

Amerikaanse CBP geeft statistieken vrij over doorzoekingen elektronische apparaten

Het Amerikaanse CBP (US Customs and Border Protection) doorzoekt de elektronische apparaten van minder één honderdste van 1% van alle arriverende internationale reizigers.

FY17

US Customs and Border Protection maakt bekend dat ze in de eerste maanden van FY17 (het fiscaal jaar 2017) de elektronische apparaten van 14.993 arriverende internationale reizigers hebben doorzocht. Dit komt neer op 0.008% van de 189,6 miljoen reizigers die zijn gearriveerd in de VS. Het CBP blijft meer dan één miljoen reizigers per dag verwerken die arriveren in de VS.

FY15 / FY16

Van meer dan de 383,2 miljoen internationale reizigers die het CBP heeft verwerkt in FY15 zijn de elektronische apparaten van maar 0,002% (8503) doorzocht. In FY16 was dit 0.005% (19.033) van de 390,6 miljoen reizigers. Er zit dus een forse stijgende lijn in het aantal doorzoekingen.

Toename

Deze toename aan doorzoekingen van elektronische apparaten wordt aangedreven door de missie van het CBP om het Amerikaanse volk te beschermen en door de handhaving van de wetten van de VS in dit digitale tijdperk.  CBP heeft haar acties aangepast om zich te kunnen richten op actuele dreigingen. De doorzoekingen van het CBP hebben geleid tot het vinden van bewijs van terroristische activiteiten, kinderporno, schendingen van de export controle, schendingen van intellectuele eigendomsrechten en visum fraude.

Verantwoordelijkheid CBP

CBP is verantwoordelijk voor het waarborgen van de veiligheid en de toelaatbaarheid van de goederen en personen die de VS binnenkomen en traint de doorzoekingen van elektronische apparaten in overeenstemming met haar wettelijke en constitutionele autoriteit. Geen enkele rechtbank heeft aangegeven dat het CBP een bevelschrift nodig heeft voor het doorzoeken van elektronische apparaten. De Fourth and Ninth Circuit Courts hebben deze doorzoekingen goedgekeurd.

John Wagner

“Het doorzoeken van elektronische apparaten is in sommige gevallen nodig om de intenties van een individu te kunnen bepalen bij het binnenkomen van de VS” aldus Deputy Executive Assistant Commissioner, Office of Field Operations, John Wagner. “Deze doorzoekingen, welke minder dan één honderdste van 1%  van alle internationale reizigers treft, hebben bijgedragen aan onderzoeken van nationale veiligheid, arrestaties van bezitters van kinderpornografie en bewijs van mensenhandel. De CBP officieren zijn goed opgeleid om elektronische apparaten te kunnen doorzoeken en om eventuele gevoelige informatie die gevonden wordt te beschermen.”

Constant

De doorzoekingen blijven tot nu toe nog constant in FY17 met minder dan 2.500 arriverende internationale reizigers per maand. Hieronder een vergelijking voor de eerste zes maand van FY16 en FY17.


Internationale reizigers verwerkt:

 
FY2016FY2017
Oktober31,239,05322,248,121
November30,350,59630,430,424
December32,717,81333,009,690
Januari31,215,00931,593,522
Februari28,209,73528,209,602
Maart32,643,91234,103,063

Totaal   186,376,118   189,594,422


Internationale reizigers verwerkt met doorzoeking van elektronische apparaten:

FY2016 FY2017
Oktober8572,560
November1,2082,379
December1,4862,404
Januari1,6532,756
Februari1,4702,299
Maart1,7092,595
Totaal8,38314,993

*Februari 2016 was een schrikkeljaar